ברלינרית

עשור ל"ברלינרית": עשר שיחות עם ברלינריות יודעות דבר
לרגל עשר שנים להגעתה לברלין, טל אלון, הבלוגרית "ברלינרית" ועורכת המגזין העברי-ברלינאי "שפיץ" מארחת עשר נשים ישראליות שהצליחו לפלס את דרכן בעיר, כל אחת בדרכה המיוחדת.


פרק רביעי – 20.12.19:

האורחת של טל הפעם היא השחקנית והסטנדאפיסטית אורית נחמיאס, חברה עסוקה באנסמבל תיאטרון הגורקי בברלין, שאפשר לראות בו חלון ראווה פרפורמטיבי של ברלין המולטי-קולטית. כמי שעוסקת בסיפור סיפורים למחייתה (בימים אלה היא משתתפת בלא פחות משבע הפקות שונות), בדרכים רציניות ומצחיקות לסירוגין, אורית זוכרת ומזכירה שכל מה שאנחנו חושבים, על עצמנו ועל העולם, זו רק אפשרות אחת לראות את הדברים, ומגלה שבמקביל לצורך העמוק שלה בבמה ובקהל – היא בכלל אוהבת להיות לבד.

מופעים קרובים של אורית בתאטרון הגורקי

טראקליסט:
1. עלמה זהר – חיים שלי
2. Knight & Navarro – So Long

פרק שלישי – 20.12.19:
האורחת של טל הפעם היא האמנית והאוצרת שרון הורודי, שמחלקת את זמנה בין החיים האורבניים בקרויצברג לבין כפר קטנטן במרחק שעתיים וחצי נסיעה מהעיר, במזרח גרמניה לשעבר. שם, במבנה ישן ששימש פעם כתחנת רכבת בנתיב שבין ברלין להמבורג, היא ובן זוגה צ׳ב מיקה קמרר הקימו תוכנית אירוח לאמניות.ים וכותבות.ים שמחפשים מרחב יצירה שקט בטבע, ואף מטפחים גינת פרמקלצ׳ר (חקלאות בת קיימא).

לינקים:
1. תכנית הרזידנסי KuBa.
2. שהיות קצרות ב-KuBa.

טראקליסט:
1. Rio Reiser – Fur Immer Und Dich
2. Minimal Compact – When I Go

פרק שני – 06.12.19:
האורחת השנייה היא העיתונאית והיוצרת הדוקומנטרית שני רוזנס. בשנים האחרונות שני עובדת כמפיקה, מגישה ופרשנית ב-"DW", יצרה את סרט הדוקו ״גולדה״ (יחד עם שגיא בורנשטיין ואודי ניר), וגם הפכה לאמא במשרה מלאה.

טראקליסט:
1. Vampire Weekend – New York Jerusalem Berlin
2. Leonard Cohen – Anthem

פרק ראשון – 25.11.19:
האורחת הראשונה היא הזמרת-יוצרת יעל נחשון, שמאז הגיעה לברלין הספיקה (בין השאר) להוציא שני אלבומים, להקים ולנהל את סלון האמנות והתרבות FRAMED, לכתוב טור בעיתון ברלינר צייטונג, לפרסם ספר עם שותפתה הגרמנייה לכתיבת הטור – וכל זה תוך גידול שני בנים ואחרי שהחלימה מסרטן.

השקת האלבום החדש של יעל – 07.12.19

טראקליסט:
1. The Beatles – Here Comes the Sun
2. Yael Nachshon – I'm Flying to the Moon
3. Yael Nachshon – Hey Baby
4. Yael Nachshon – Phenomenally